Warto przeczytać


MIŁOSZ KARBOWSKI
Własne zdanie. Nie tylko w pracy


         
          To, że w tej chwili czytasz ten tekst, nie znaczy, że musisz cokolwiek zrobić lub kupić, prawda?
          Bez żadnego poczucia winy w każdej chwili możesz zamknąć tę stronę i wrócić do swoich zajęć. To takie łatwe i nikt nie będzie miał o to do Ciebie pretensji. Pewnie nawet i tak bym nie zauważył, jak po cichu klikasz w krzyżyk i zamykasz okno przeglądarki.

          Ale to wszystko nie jest takie proste.

          Czy równie łatwo potrafisz postawić na swoim w pracy unikając wykorzystywania przez przełożonych i współpracowników bez konfliktów, bez poczucia winy i ostatecznie... Bez narażania się na zwolnienie?

Potrafisz?

Zobacz więcejBarbara Szula
Pamięć doskonała


          Pogarszająca się pamięć jest wynikiem tylko tego, że w pewnym momencie przestajemy ją ćwiczyć! Pamięć nie pogarsza się od starości (czy przeżytych lat), pamięć pogarsza się z braku treningu.

          Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką ogromną pracę codziennie wykonuje ich pamięć. Przeciętny człowiek pamięta około kilku milionów różnych informacji. I trzeba przyznać, że to całkiem niezwykły wynik. Jak to możliwe? Każde wypowiedziane lub usłyszane słowo najpierw wydobywane jest z pokładów naszej pamięci, następnie zostaje rozpoznane i użyte (zrozumiane) we właściwym kontekście.

          Cały ten proces odbywa się w ułamkach sekundy, praktycznie jest niezauważalny. Pamięć w błyskawiczny, natychmiastowy i efektywny sposób wyjaśnia Ci znaczenie wszystkiego, co do tej pory poznałeś. Każdą czynność, jak czesanie włosów, mycie zębów, jedzenie sztućcami, jeżdżenie na rowerze oraz każdą myśl wydobywasz najpierw z pamięci - nie musisz uczyć się na nowo pojęć czy czynności.

Zobacz więcejJ.D. Fuentes
Seksualny klucz do kobiecych emocji


          Nie jest to książka na temat randek. Nie chodzi w niej o to, jak mógłbyś się stać milszym, bardziej troskliwym, wrażliwszym facetem. Nie znajdziesz tu dokładnych instrukcji na temat, ile dni powinieneś odczekać, zanim do niej znowu zadzwonisz, albo jakiej wody kolońskiej powinieneś używać.

          Jeśli jesteś tego rodzaju człowiekiem, że pragniesz tego rodzaju instrukcji - nie ma problemu, pociesz się, że jest ich naprawdę sporo. Tyle że po prostu ta książka nie jest przeznaczona dla tego rodzaju ludzi. Jeśli natomiast pragniesz nauczyć się praktycznych, szybkich i skutecznych technik wywołujących w kobietach fizyczne i emocjonalne podniecenie... Wtedy zgoda, w takim przypadku ta książka jest dla Ciebie.

          Aby wykorzystywać to, czego Cię ta książka nauczy, nie potrzebujesz urody, młodości ani pieniędzy. Nie potrzebujesz limuzyny, prywatnego odrzutowca, ciała wyczynowego pływaka ani twarzy gwiazdy filmowej. Wszystko, czego potrzebujesz, to głośne wypowiadanie odpowiednich słów.

Zobacz więcejPiotr Mart
Mężczyzna od A do Z


          Od kiedy Piotr Mart napisał "Mężczyznę od A do Z" w 2008 roku, nie spodziewał się, że zdobędzie ona tak niezwykłe uznanie wśród kobiet w każdym wieku. Wiele z nich napisało do autora słowa podziękowania za to, że dzięki wiedzy zawartej w publikacji i wykorzystanej w praktyce, uratowały swój związek. Inne czytelniczki były oburzone niektórymi metodami oddziaływania na mężczyznę, szczególnie dlatego, że okazały się one... skuteczne.

Zobacz więcejKamil Cebulski
Efekt Motyla


          "Kiedy piszę te słowa, mam dopiero 22 lata. W wieku 16 lat byłem redaktorem naczelnym dużego magazynu internetowego. W wieku 17 lat, z pomocą mamy, zarejestrowałem działalność gospodarczą i otworzyłem wydawnictwo elektroniczne. Będąc zaledwie rok starszy, otworzyłem własną firmę. Mając 19 lat zatrudniłem pierwszego pracownika, a rok później miałem ich blisko dziesięciu. Moje dwudzieste pierwsze urodziny zbiegły się z osiągnięciem bariery miliona złotych obrotu.

          Wyobraź sobie teraz taką sytuację: dwóch Twoich znajomych zostało milionerami. Jednemu zajęło to 4 lata, a drugiemu 40 lat. Którego z nich spytasz o radę? Jeżeli pierwszego - zapraszam do lektury."

Zobacz więcejNikodem Marszałek
Odrodzenie Feniksa


          "Żyjemy w najbardziej bogatym okresie historii, jaki ludzkość zna. Nasz standard życia jest tak wysoki, że 50 lat temu moglibyśmy tylko pomarzyć o takim. Jednak są ludzie, którzy żyją w krańcowej desperacji, są niezadowoleni ze swojej pracy, niezadowoleni ze swojego życia, rodziny, znajomych, palą, piją za dużo. Dlaczego tak jest? Rodzimy się bez podręcznika. Wyobraź sobie, że obok Ciebie siedzi fachowiec, który dostarczył Ci instrukcję obsługi i krok po kroku pokazał, jak wgrać najnowsze oprogramowanie oraz jak po tym systemie swobodnie się poruszać. Gdy zaczniesz poruszać się jak ekspert, zrobisz postępy w Twojej pracy, jakość i ilość wyników osiąganych będzie się stale zwiększać.

          Wiem, że chcesz więcej od życia. Chcesz polepszyć stosunki międzyludzkie. Każdy chce być szczęśliwszy, zdrowszy, posiadać zabezpieczenie finansowe, mieć dobre stosunki z rodziną.

          Mam dla Ciebie wyzwanie. Musisz przejąć kontrolę nad każdym aspektem Twojego życia. Twoim zadaniem będzie korzystanie z tej wiedzy, którą tu zdobędziesz, a nie tylko wysłuchanie jej..."

Zobacz więcejPaula Świątek
Klucz do podświadomości


          "Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nie zawsze podświadomość może być dobrym doradcą. Świadomie czegoś nie chcemy robić, a jednak to robimy. I odwrotnie - podświadome "Ja" aż krzyczy, żebyśmy coś zrobili, a świadomie unikamy podejmowania działania. Na poziomie wykonawczym - czyli zachowań automatycznych, podstawowych - podświadomość steruje nami idealnie.

          Budzi się jednak pytanie, co w przypadku, kiedy mamy do czynienia z projekcjami negatywnymi, destrukcyjnymi, czarnymi scenariuszami i odgrywaniem filmów oraz ról życiowych, które nam nie odpowiadają? Z drugiej strony, jak odkryć te właściwe, dobre dla nas, które poprowadzą nas do spełnienia i osiągnięcia sukcesu, bezpieczeństwa i możliwości?"

Zobacz więcej